WORKSHOP NIŽBOR 2015

partners

 

 

Během workshopu vzniklo několik projektů z vrbového proutí, palet a recyklovaných pet lahví.
A_Bludiště / B_Přístřešky / C_Židle v krajině / D_Odpočívadla / E_Budiž vor

 

 

BLUDIŠTĚ
Martina Urbanová / Kryštof Vicherek / Marek Vilášek / Tomáš Veselý
Nebylo těžké vžít se do kůže malých dětí, protože jimi všichni stále tak trochu jsme. Nenavrhli jsme žádné sterilní unifikované europrůlezky, ale zcela přírodní a živé bludiště. Děti jsou vrženy do víru zábavy, která je chytne a nepustí. Vžili jsme se také do kůže rodičů a můžeme jim zaručit, že se jejich ratolesti v bludišti spolehlivě na pár hodin ztratí a oni si tak můžou užít klid a pohodu.

 

PŘÍSTŘEŠKY
Rostislav Jaroš / Tomáš Havel / Tereza Drobná / Mária Müllerová
Naše skupina se vžila do pozice místních obyvatel i návštěvníků a snažila se vyřešit problém nedostatku stínu a posezení na louce. Proto jsme se rozhodli tato místa pro odpočinek rozšířit souborem proutěných objektů k posezení zároveň vytvářejících stín.
ŽIDLE V KRAJINĚ
Jolana Macháčková / Marek Unger
Umisťujeme tři židle do volného prostranství tak, aby se uživatel mohl odprostit od všedních starostí a zastavit se v čase. Vybízíme k pohledu na romantickou zátoku řeky Berounky, na industriální část jasně definující lidskou vynalézavost a na majestátný zámek Nižbor. V těchto kulisách si divák může jen odpočinout, může se začíst do knihy nebo se jen nechat pohltit okolím.
ODPOČÍVADLA
Kristýna Rosecká / Vojtěch Rudorfer
V odlehlejší části Panské louky je mírumilovný klid, pravé místo pro odpočinek s výhledem na řeku a příležitostí pro rozhovor. Pro rozhovor mezi lidmi, stejně tak pro rozhovor s přírodou, s místem, s řekou… K posezení jsou ze svahu vysunuté palety s náměty k zamyšlení.

 

BUDIŽ VOR
Christian Behrens / Markéta Kačenová / Anna Seimlová
„Uděláme vor,“ to byla první slova, která padala v naší skupině. Nápad se nám zalíbil, a tak jsme ho rozvíjeli dále. Jak ukázal průzkum, řeka a místa kolem ní jsou nejlukrativnější oblastí pro trávení volného času v Nižboře. Návrhem bychom chtěli přenést živo i na vodu, ze které je nejlepší výhled na zámek, a skloubit plovoucí vor i se zelení, proto zde bude umístěna vrbička. Tvoříme plovoucí ostrov, nový veřejný prostor, místo k odpočinku i setkávání s netradičním umístěním. Nižbor? Budiž vor!